Ολυμπιακός Κ19-Τότεναμ Κ19 1-1 (Τελικό)

Τη δική τους πρεμιέρα στην Ευρώπη πραγματοποιούν απόψε οι Νέοι του Ολυμπιακού που υποδέχονται στο Αθλητικό Κέντρο Ρέντη την Τότεναμ.

Η Κ19 του Θρύλου επιστρέφει στο UEFA Youth League και καλείται να φανεί ανταγωνιστική κόντρα στην αγγλική ομάδα.

Παρακολουθήστε, σε live ενημέρωση, την εξέλιξη του αγώνα:

Φινάλε στο ματς. Η Κ19 του Ολυμπιακού έμεινε στο 1-1 με την Τότεναμ, για την πρεμιέρα του Youth League.

90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

85' Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός.

67’ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Έξω ο Νικόλης, μέσα ο Λιάτσος.

65’ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Μπουλάρι παίρνει τη θέση του Βοΐλη.

61’ Μεγάλη ευκαιρία με τον Μπόουντεν για την Τότεναμ, λίγο άουτ η μπάλα από το σουτ που επιχείρησε.

60’ Σουτ του Νικόλη έξω από την περιοχή, άουτ.

58' Κίτρινη κάρτα στον Μπόουντεν για μαρκάρισμα στον Νεοφυτίδη.

48’ Κακό τελείωμα από τον Αρσενίδη από πλεονεκτική θέση.

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο (1-1).

39’ Σουτ του Μαρτίνη μέσα από την περιοχή, δεν ήταν καλό, αρκετά άουτ η μπάλα.

35’ Ευκαιρία η Τότεναμ με τον Κλαρκ, απέκρουσε ο Τζολάκης.

31’ 1-1 Ισοφαρίζει ο Ολυμπιακός. Ο Βοΐλης βγήκε τετ α τετ, γύρισε στον Φέκκα και εκείνος σκόρερ με πλασέ. Εκμεταλλεύτηκε και ο Ολυμπιακός το λάθος της Τότεναμ.

18’ Μακρινό σουτ του Γκοτζαμανίδη, λίγο άουτ.

14’ Μεγάλη, διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα: Ο Βοΐλης πρώτα νικήθηκε από τον τερματοφύλακα σε κοντινή προβολή, ενώ ακολούθως το σουτ του Φέκκα κόντραρε και πέρασε λίγο έξω.

10' 0-1 Μεγάλο λάθος στην άμυνα, ο Πάροτ το εκμεταλλεύεται, πλασάρει ιδανικά και ανοίγει το σκορ.

1' Σέντρα στο παιχνίδι.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τζολάκης, Ντουμάνης, Γκοτζαμανίδης, Βοΐλης, Μαρτίνης, Μπέλιτς, Φέκκας, Νεοφυτίδης, Κατσαβάκης, Νικόλης, Σουρλής.
Τότεναμ: Ολουβαγέμι, Φόστερ, Γουάιτ, Μπόουντεν, Μπινκς, Εγιόμα, Μαρκάνται, Μαγκόμα, Ρίτσαρντς, Πάροτ, Κλαρκ.