"Διπλό" για τους Έφηβους

Θετικό αποτέλεσμα για την ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη στην Τρίπολη, σε φιλικό που έγινε την Κυριακή το απόγευμα. Οι "ερυθρόλευκοι" νίκησαν 1-0 τους αντίστοιχους του Αστέρα κι έδειξαν καλά στοιχεία, σε ένα αρκετά δυνατό ματς προετοιμασίας.

Το γκολ πέτυχε στο 25’ ο Αλέξανδρος Βοΐλης με ωραίο σουτ, μετά από εκτέλεση φάουλ του Οικονομίκου. Ο σκόρερ του Θρύλου είχε στη συνέχεια και δοκάρι! Ο Ολυμπιακός έχασε και άλλες ευκαιρίες για γκολ απέναντι στον αξιόμαχο Αστέρα.

Αστέρας Τρίπολης Κ17: Τσιμόπουλος, Τσέκος, Φωτόπουλος, Αλημίσης, Ζορμπάς, Μαχαίρας, Ρούνης, Ντίνε, Τερεζίου, Τζίμας, Βασιλικόπουλος. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Λιαρίκος, Μπουσγάς, Μπλάτσος, Μανωλάκος, Κωτσόπουλος, Βικάκου.

Ολυμπιακός Κ17: Νικοπολίδης, Κακάμης, Γαλούπης, Γκοτζαμανίδης, Ράμα, Παπαγγελής, Φιτόπουλος, Οικονομίκος, Ντουμάνης, Βοϊλης, Ζιάκας. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Παπαδόπουλος, Μπέκος, Φέκκας, Παπαγεωργίου, Γούσιας, Κατσούκης, Αντωνόπουλος, Βεζύρης, Σταυρόπουλος, Τσιριγώτης.