Με τεσσάρα πέρασε από την Κρήτη

Εύκολη νίκη με 4-1 επί του ΟΦΗ, στην Κρήτη, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος, πήραν οι Παίδες του Ολυμπιακού.

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν στο 24′ με τον Χρήστου, ωστόσο τρία λεπτά αργότερα, στο 27’, ο Σωμαράκης ισοφάρισε σε 1-1. Ο Θρύλος, όμως, απάντησε άμεσα και στο 35′ με τέρμα του Ρέτσου, πήρε και πάλι το προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Νίκου Τοπολιάτη σκόραρε άλλα δύο γκολ. Στο 51’ με τον Φλόκο και στο 73’ με τον Ποιμενίδη, για την ακρίβεια.

Με αυτό τον τρόπο διαμορφώθηκε το τελικό 1-4, με τους Πειραιώτες να διευρύνουν το νικηφόρο σερί τους (αυτή ήταν η 3η συνεχόμενη νίκη τους).

ΟΦΗ (Ζαχαρίας Νοικοκυράκης): Χωραΐτης, Χασουράκης, Χότζα, Γκρίτζαλης, Σπυριδάκης, Χαλκιαδάκης (70′ Βαρβεράκης), Αμανάκης (74′ Περογαμβράκης), Αποστολάκης, Σωμαράκης, Μαμουλάκης (46′ Κονιός), Γεωργαλής (65′ Βιτώρος, 74′ λ.τρ. Ξυστράκης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Νίκος Τοπολίατης): Σίνα, Κατηφόρης, Μπομπότης, Ρέτσος (75′ Βλασόπουλος), Γιαλεδάκης, Σταυρόπουλος, Πάνου (69′ Μάνδρος), Χρήστου, Φλόκος (56′ Πρελιάς), Κουτσογούλας (63′ Κατσαούνης), Ποιμενίδης (75′ Μπόλης).