Διεκόπη στο 4-1 υπέρ του Θρύλου

Μόνο τα πρώτα 45 λεπτά διεξήχθησαν στο Ανοικτό Δήμου Μελισσίων «Κ. Τσιμπρικίδης» ανάμεσα στους Εφήβους του Ολυμπιακού και του Απόλλωνα Σμύρνης, μιας και το παιχνίδι διεκόπη με απόφαση του διαιτητή, λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου μετά από έντονη βροχόπτωση. Σε αυτό το διάστημα, πάντως, η Κ17 του Ολυμπιακού είχε εύκολο έργο, μιας και ήταν μπροστά στο σκορ με 4-1, σε παιχνίδι για τη 10η αγωνιστική της Super League Κ17.

Συνεπώς, οι Έφηβοι του Θρύλου είναι πολύ κοντά στο να κάνουν το 9/9 στο πρωτάθλημα, μιας και έχουν μόνο νίκες μέχρι στιγμής. Η ημερομηνία κατά την οποία θα παιχτεί το υπόλοιπο του αγώνα, δηλαδή το δεύτερο ημίχρονο, θα οριστεί εκ νέου από τη διοργανώτρια αρχή.

Τα γκολ του Ολυμπιακού σε αυτό το πρώτο ημίχρονο σημείωσαν οι Σουρλής (2), Παπαδόπουλος και Αρσενίδης.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Τσάβος, Παπαδόπουλος , Ασλάνιδης, Κεραμίδας
Μούκα, Γεωργακόπουλος, Ντότης, Λιάτσος, Αρσενίδης, Σουρλής.