ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 2019-2020

Ολυμπιακός Κ19-ΑΕΛ Κ19 2-0 (Τελικό)

Τη δεύτερη διαδοχική νίκη στη Super League Κ19 ψάχνουν οι Νέοι του Θρύλου, οι οποίοι υποδέχονται στο Ρέντη τη Λάρισα, για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η Κ19 του Ολυμπιακού, μετά τη Λαμία (2-0), θέλει να προσθέσει άλλη μία νίκη, ώστε να μειώσει τη διαφορά από την κορυφή.

Παρακολουθήστε τον αγώνα σε live ενημέρωση...

Τέλος στο παιχνίδι (2-0).

90’ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό. Ο Μαρίνος σούταρε, ο Σουλούκος απέκρουσε και ακολούθως η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.

88’ Αλλαγή ο Ολυμπιακός: Μέσα ο Μποσκουΐδης, έξω ο Ντουμάνης.

76’ Αλλαγή για τη Λάρισα: Μπήκε ο Διγκόζης, βγήκε ο Δακτυλάς.

75’ Αλλαγή ο Ολυμπιακός: Μέσα ο Μπουλάρι, βγήκε ο Βοΐλης.

74’ Ωραία ενέργεια και σουτ από τον Μαρίνο, απέκρουσε ο Σουλούκος.

66’ Κίτρινη κάρτα στον Δακτυλά για μαρκάρισμα στον Μαρτίνη.

64’ Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ: Μπήκαν Μούξιος, Κουτσούκης, βγήκαν Χαλάτσης, Ζιάκας.

62’ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μέσα ο Ντότης, βγήκε ο Σουρλής.

56’ Σουτ του Μαρτίνη, απέκρουσε ο Σουλούκος.

53’ Μακρινό σουτ του Ξενιτίδη, άουτ.

51’ 2-0 Γκοοοοολλλ ο Ολυμπιακός. Ο Βοΐλης με σουτ στην κίνηση, μετά από σέντρα του Μαρτίνη, «έγραψε» το 2-0 για τον Θρύλο.

49’ Πέρασε και τον Καραργύρη ο Χαλάτσης, πλάσαρε, αλλά ο Γλυνός έκανε σπουδαίο τάκλιν και έδιωξε πάνω στη γραμμή.

48’ Πλασέ του Μαρίνου, μετά την ενέργεια και την πάσα του Ξενιτίδη, άουτ η μπάλα.

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο (1-0).

45+1’ ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ με το σουτ του Ζαχαράκη.

39’ Πολύ καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Ο Σουρλής έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

37’ Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνη, σταμάτησε, με φάουλ, την αντεπίθεση της ΑΕΛ.

31’ 1-0 Γκοοοοολλλ ο Ολυμπιακός. Ο Σουρλής με πλασέ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, ανοίγει το σκορ.

28’ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με το σουτ του Μαρίνου, απέκρουσε σε κόρνερ ο Σουλούκος.

27’ Κόρνερ του Ξενιτίδη, κεφαλιά του Γκοτζαμανίδη, άουτ.

12’ Σουτ του Σουρλή από τη μεγάλη περιοχή, μετά το κόρνερ του Μαρτίνη, λίγο άουτ η μπάλα.

1' Σέντρα στο παιχνίδι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Καραργύρης, Τσαβός, Πέιος, Γκοτζαμανίδης, Μαρτίνης, Ξενιτίδης, Γλυνός, Μαρίνος, Ντουμάνης, Σουρλής, Βοΐλης.

ΑΕΛ: Σουλούκος, Δημητρακούδης, Πλατανάς, Φουρκιώτης, Τάρτας, Ζαχαράκης, Μπάμπης, Ζιάκας, Πινάκας, Δακτυλάς, Χαλάτσης.