ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 2019-2020

Ολυμπιακός Κ17-Παναθηναϊκός Κ17 1-1 (Τελικό)

Τον Παναθηναϊκό υποδέχονται οι Έφηβοι του Ολυμπιακού στο Προπονητικό Κέντρο Ρέντη, για την 18η αγωνιστική της Super League Κ17 και θέλουν να πάρουν νέα νίκη απέναντι στον αντίπαλό τους.

Θυμίζουμε, η Κ17 του Θρύλου είχαν νικήσει 1-0 τον ΠΑΟ, στο Κορωπί, σε παιχνίδι για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Τώρα, οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται στην κορυφή, με 35 βαθμούς, 3 παραπάνω από τους «πράσινους» και θέλουν να αυξήσουν τη διαφορά.

Παρακολουθήστε τον αγώνα σε live ενημέρωση...

Τέλος στο παιχνίδι (1-1).

90’ Ανεπανάληπτη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Πολύ ωραία συνεργασία και πλασέ του Σταμούλη, απέκρουσε ο Γαρδούνης.

89’ Αλλαγή ο Παναθηναϊκός: Έξω ο Νιάρχος, μέσα ο Παντελίδης.

85’ Αλλαγή ο Ολυμπιακός: Βγήκε ο Αρσενίδης, μπήκε ο Κίτσος.

83’ Αλλαγή ο Παναθηναϊκός: Μέσα ο Σιδεράς, έξω ο Δημοσθενιάδης.

80’ Αλλαγή ο Ολυμπιακός: Βγήκε ο Λιάτσος, μπήκε ο Συρμής.

71’ Αλλαγή ο Παναθηναϊκός: Έξω ο Ανθουλάκης, μέσα ο Καρβούνης.

66’ Αλλαγή ο Παναθηναϊκός: Έξω ο Λαζαρίδης, μέσα ο Λιούμης.

66’ Διπλή αλλαγή ο Ολυμπιακός: Έξω Ντόι, Φρέρης, μέσα Τζόρβας, Γεωργακόπουλος.

63’ Αλλαγή ο Παναθηναϊκός: Έξω ο Κόμης, μέσα ο Τουρκοχωρίτης.

62’ Πήγε να βάλει το απίθανο ο Ντότης: Εκτέλεσε απευθείας το κόρνερ, στο δοκάρι η μπάλα!

61’ Αλλαγή ο Ολυμπιακός: Έξω ο Κατσαβάκης, μέσα ο Σταμούλης.

60’ Απειλεί ο Ολυμπιακός και πάλι με κεφαλιά του Ντόι, μπλοκάρει ο Γαρδούνης.

59’ Πλασέ του Δημοσθενιάδη, αποκρούει ο Τζολάκης.

50’ Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό: Κεφαλιά του Αρσενίδη, λίγο άουτ.

48’ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Κεφαλιά του Ντόι, λίγο έξω η μπάλα.

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

45' Τέλος στο πρώτο ημίχρονο (1-1).

41’ Σπουδαία απόκρουση του Τζολάκη στο τετ α τετ με τον Δημοσθενιάδη.

27’ 1-1 Γκοοοοολλλ ο Ολυμπιακός. Εξαιρετικό σουτ του Ντότη, ισοφαρίζει για τον Θρύλο.

13’ 0-1 Γκολ ο Παναθηναϊκός. Ο Νιάρχος σκόραρε με πέναλτι, το κέρδισε ο Ανθουλάκης.

1' Σέντρα στο παιχνίδι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τζολάκης, Φρέρης, Κεραμίδας, Ασλανίδης, Παπαδόπουλος, Γούλας, Ντόι, Αρσενίδης, Λιάτσος, Κατσαβάκης, Ντότης.

Παναθηναϊκός: Γαρδούνης, Κόμης, Κούτσιας, Ρόμπι, Γωγουβίτης, Λιακόπουλος, Ανθουλάκης, Φρόκου, Νιάρχος, Δημοσθενιάδης, Λαζαρίδης.