Ολυμπιακός Κ17-Παναθηναϊκός Κ17 2-0 (Τελικό)

Τον Παναθηναϊκό, στο Ρέντη, για την 25η αγωνιστική της Super League Κ17, υποδέχονται οι Έφηβοι του Ολυμπιακού, οι οποίοι είναι αποφασισμένοι να πάρουν την κομβικής σημασίας νίκη.

Η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος και με νίκη, θα αυξήσει τη διαφορά στο +4 από τον δεύτερο ΠΑΟ, με τους Πειραιώτες να έχουν και ματς λιγότερο.

Παρακολουθήστε τον αγώνα σε live ενημέρωση από το redking.gr, ενώ παρακάτω μπορείτε να τον δείτε και σε live streaming, μέσω του Novasports.gr.

1΄Ξεκίνησε το παιχνίδι.

10' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο παιχνίδι, δεν υπάρχει κάποια φάση μέχρι στιγμής.

18' Πολύ ωραίο και δυνατό σουτ του Τσάβου, έξω από την μεγάλη περιοχή, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Οικονομάκης.

23' Έχει ανεβάσει την απόδοσή του ο Ολυμπιακός.

25' Σουτ του Λιάτσου, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς του ΠΑΟ και πέρασε κόρνερ.

26' Άστοχο μακρινό σουτ του Ντότη.

29' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργακόπουλο.

40' Ο Ολυμπιακός κυκλοφορεί καλά τη μπάλα, αλλά θα πρέπει να γίνει πιο ουσιαστικός.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

48' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, έπειτα από χέρι του Κατσογιάννη μέσα στην περιοχή.

49' Τεράστια απόκρουση του Τζολάκη στο πέναλτι του Νιάρχου!

53' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Αρσενίδης περνάει στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Κατσαβάκη.

62' Και δεύτερη αλλαγή για τον Θρύλο. Ο Σαπουντζής στη θέση του Ντότη.

63' Σουτ του Τουρκοχωρίτη, πολύ άουτ η μπάλα.

72' Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Τζόρβας στη θέση του Λιάτσου.

73' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ανθουλάκης στη θέση του Λιακόπουλου.

77' Νέα αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Λιούμης στη θέση του Καρβούνη.

80' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό, το κέρδισε ο Αρσενίδης, έπειτα από μαρκάρισμα του Σιδερά.

Ο Σιδεράς του Παναθηναϊκού έχει τραυματιστεί και περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου.

82' Γκοοοοοολλλλ, ο Γούλας εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι, νίκησε τον Οικονομάκη και άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 1-0.

84' Ο Κασέμι στη θέση του Κεραμιδά για τον Ολυμπιακό.

86' Μεγάλη ευκαιρία για τους Πειραιώτες. Ο Σουρλής έπιασε το σουτ μέσα στην περιοχή, αλλά ο Οικονομάκης απέκρουσε.

87' Γκοοοοοοολλλλλ, 2-0 για τον Θρύλο. Πολύ όμορφη ενέργεια του Αρσενίδη, έβγαλε την ασίστ στον Σαπουντζή, ο οποίος με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

95’ Φινάλε στο παιχνίδι. Μεγάλη νίκη με 2-0 για τον Θρύλο, που παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και αύξησε τη διαφορά στο +4 από τον ΠΑΟ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τζολάκης, Τσάβος, Κεραμιδάς (Κασέμι, 84'), Κατσόγιαννης, Ασλανίδης, Γούλας, Γεωργακόπουλος, Κατσαβάκης (Αρσενίδης, 53'), Λιάτσος (Τζόρβας, 72'), Ντότης (Σαπουντζής, 63'), Σουρλής.

Παναθηναϊκός: Οικονομάκης, Τουρκοχωρίτης, Κουτσιάς, Ρόμπι, Σιδεράς, Λιακόπουλος (Ανθουλάκης, 73'), Φρόκου, Καρβούνης (Λιούμης, 77'), Νιάρχος, Δημοσθενιάδης, Λαζαρίδης.