ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 2019-2020

Παρότι προηγήθηκαν, αποκλείστηκαν

Παρά το γεγονός ότι οι Παίδες του Ολυμπιακού μπόρεσαν να προηγηθούν και μάλιστα νωρίς στον αγώνα απέναντι στον ΠΑοκ, δεν κατάφεραν να προκριθούν στον τελικό του Final 4 της Super League K15, στη Λαμία, καθώς γνώρισαν την ήττα με 2-1.

Οι «ερυθρόλευκοι» πιτσιρικάδες μόλις στο 3' προηγήθηκαν με ένα ωραίο γκολ του Πάνου! Στη συνέχεια είχαν ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ, χωρίς όμως να διπλασιάσουν τα τέρματά τους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε νωρίς σε 1-1, και συγκεκριμένα στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης σκόραρε ο Κούτσιας. Το 2-1 για τους Θεσσαλονικείς ήρθε στο 64', με τον Ολυμπιακό στη συνέχεια να κυνηγά την ισοφάριση χωρίς όμως επιτυχία.

ΠΑΟΚ (Απόστολος Παπαβασιλείου): Μπότης, Τασιούρας, Σινανάι, Ζίλο, Κουτσίδης, Τσίκος, Σμυρλής, Πιτιλάκος, Κούτσιας, Κουλούρης, Κεδίκογλου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Νίκος Τοπολιάτης): Σίνα, Κατηφόρης, Μόσχος, Ρέτσος, Γιαλεδάκης, Χρήστου, Σταυρόπουλος, Φλώκος, Πάνος, Κουτσογούλας, Ποιμενίδης.