ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 2019-2020

Εκκίνηση με ντόρτια σε 10 λεπτά!

Εντυπωσιακή νίκη με 4-1 επί του ΟΦΗ, στο πρώτο τους παιχνίδι στη Super League Κ15 πήραν οι Παίδες του Ολυμπιακού (ο αγώνας της πρεμιέρας με τον Ατρόμητο είχε αναβληθεί λόγω της παρουσίας της «ερυθρόλευκης» Κ15 στο International Tournament της Premier League).

Μάλιστα, οι Παίδες του Νίκου Τοπολιάτη σημείωσαν όλα τα τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα μέσα σε 10 λεπτά!

Στο 23’ ο Διαμαντόπουλος με προβολή άνοιξε το σκορ, τρία λεπτά αργότερα (26’), ο Ρούτσι ευστόχησε στο πέναλτι για το 2-0. Στο 30’ ο Μαυρόπουλος με σουτ «έγραψε» το 3-0 και ο Μοίρας στο 33’ διαμόρφωσε το 4-0. Ο ΟΦΗ μείωσε με τον Κλάδο στο 55’.

Έτσι, οι Παίδες του Ολυμπιακού έκαναν ιδιαίτερα εντυπωσιακή εκκίνηση στο φετινό πρωτάθλημα.