Χαμένη ευκαιρία...

Τη μεγάλη ευκαιρία να περάσει από το Κορωπί έχασε η Κ15 του Ολυμπιακού, μιας και έμεινε στο 2-2 με τον Παναθηναϊκό, αν και προηγήθηκε με 2-0 και είχε και δύο δοκάρια.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν πολύ δυνατά και στο 9’ το σκορ ήταν ήδη 2-0 υπέρ τους με τον Βλέτσα στο 4’ και με τον Αρσενίδη στο 9’. Οι «πράσινοι» ισοφάρισαν πριν βγει το ημίχρονο, με τον Πιτσώτη στο 25’ και με τον Καλοσκάμη στο 31’.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Νίκου Τοπολιάτη είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν, με αποκορύφωμα τα δύο δοκάρια με τον Μοίρα στο 58’ και στο 71’, αλλά δεν τα κατάφεραν και έτσι έμεινε το 2-2 μέχρι το τέλος.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Κ15 του Νίκου Τοπολιάτη έφτασε τους 4 βαθμούς σε δύο αγώνες, αφού έχει παιχνίδι λιγότερο.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Κονσολάκης, Μίνης, Χουρδάκης, Φίλος, Κωστούλας, Μαυρόπουλος (50’ Σταράκης), Διαμαντόπουλος (63’ Γατόπουλος), Ρούτσι (78’ Αθανασίου), Μοίρας, Βλέτσας (78’ Νίνος), Αρσενίδης (50’ Παπακανέλλος ).