Ήταν ανώτερος, είχε πολλές ευκαιρίες, αλλά...

Στο 0-0 με τον Αστέρα Τρίπολης, εκτός έδρας, έμεινε η Κ19 του Ολυμπιακού, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος,

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν πολύ ανώτεροι από τους Αρκάδες, επέβαλλαν πλήρως το ρυθμό τους, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν ήταν αποτελεσματικοί, μιας και δεν κατάφεραν να σκοράρουν κάποιο γκολ για τη νίκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός έπεσε, αλλά και πάλι οι παίκτες του Αντώνη Νικοπολίδη δημιούργησαν ευκαιρίες, με κορυφαία μία του Μπουλάρι στις καθυστερήσεις.

Πλέον, ο Θρύλος βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 22 βαθμούς, έχοντας, όμως, και παιχνίδι λιγότερο.

Ολυμπιακός (Νικοπολίδης): Τζολάκης, Τσάβος, Γκοτζαμανίδης, Κεραμίδας (Ντότης 82’), Νεοφυτίδης (Φέκκας 82’), Νικόλης, Μπέλιτς, Μαρίνος (Μαρτίνης 67’), Σουρλής (Κατσαβάκης 75’), Τσέλιος, Βοΐλης (Μπουλάρι 75’).