Έχασε δικό του ματς (video)

Ένα δικό του ματς έχασε το βράδυ της Πέμπτης, στο Βελιγράδι, ο Ερυθρός Αστέρας. Έχοντας για 39:29 το προβάδισμα στο σκορ, βρέθηκε 31’’ πίσω στο σκορ με 71-70 από την Νταρουσάφακα και τελικά ηττήθηκε 73-70! Ένα ματς που τα αδέρφια έχασαν με δικά του απίστευτα λάθη.

Πρώτο και πιο σημαντικό, η νευρικότητα σε καίρια σημεία. Δεύτερο, το κάκιστο ποσοστό στις βολές με 6/13! Αλλά και τα 16 λάθη που στοίχησαν τελικά πάρα πολύ. Το πρόβλημα όλο ήταν στην επίθεση στο δεύτερο ημίχρονο. Ειδικά από τη στιγμή που το πρώτο 20λεπτο τελείωσε με 44-30 για τους «ερυθρόλευκους» του Βελιγραδίου.

Με επί μέρους σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο 16-8 για Νταρουσάφακα και 27-18 στην τέταρτη, το ματς γύρισε εντελώς. Δηλαδή στο δεύτερο μέρος η τουρκική ομάδα κυριάρχησε κατά κράτος με το σκορ του 20λεπτου να είναι 43-26!