Ήττα στο τέλος για την Νταρουσάφακα

Ήττα για την Νταρουσάφακα πριν το ματς με τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ. Η ομάδα του Ντέιβιντ Μπλατ ηττήθηκε στο ματς με την Φενέρμπαχτσε, εκτός έδρας, με 79-76, πληρώνοντας το κακό τρίτο δεκάλεπτο. Εκεί που η γηπεδούχος ομάδα ξεκίνησε πιο δυνατά, γύρισε το ματς από το 38-41 του ημιχρόνου.

Στο τέλος το ματς ήταν γκραν γκινιόλ. Η Νταρουσάφακα με come back μπήκε ξανά στο ματς και προσπέρασε με 74-73 στα 100 δευτερόλεπτα. Ο Μπογκντάνοβιτς έκανε το 77-74, ο Γουαναμέικερ μείωσε στον πόντο (77-76) και ο Ντίξον με βολές διαμόρφωσε το τελικό 79-76, με τον Κλάιμπερν να αστοχεί σε τρίποντο στο φινάλε.

Κορυφαίος ο Γουαναμέικερ με 18 πόντους, ενώ ο Ζίζιτς έδωσε πολλές λύσεις μέσα στη ρακέτα, ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με 12 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 15-19, 38-41, 57-57, 79-76.