Τελικά έγραψαν ιστορία με το 20-0 στις βολές!

Οι παίκτες του Ολυμπιακού έδειξαν πόσο μάγκες είναι και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη μέσα στο ΟΑΚΑ και με τη διαιτησία εις βάρος τους! Οι «ερυθρόλευκοι» έφυγαν με το «διπλό» από την έδρα του Παναθηναϊκού, παρά τη σφαγή των διαιτητών.

Το φοβερό ήταν ότι τα σφυρίγματα των ρέφερι υπέρ του Παναθηναϊκού δεν ήταν μόνο σε συγκεκριμένα σημεία του αγώνα, αλλά σε όλη του τη διάρκεια!

Δικαιώνοντας έτσι την «ερυθρόλευκη» ΚΑΕ που ανέφερε στο ημίχρονο της αναμέτρησης πως οι διαιτητές είχαν άλλα 20 λεπτά για να γράψουν ιστορία...

Τελικά οι διαιτητές το κατάφεραν, έγραψαν ιστορία!

Από το 25' του αγώνα και μετά ο Παναθηναϊκός είχε στο ματς 20 βολές και ο Ολυμπιακός καμία!!!

Χαρακτηριστικό μάλιστα ότι το πρώτο του φάουλ ο Παναθηναϊκός στο τέταρτο δεκάλεπτο, σύμφωνα πάντα με τους διαιτητές, το έκανε στο 5:06 της περιόδου! Που υποτίθεται ότι οι «πράσινοι» θα έπρεπε να είχαν πολλά φάουλ αφού ήταν πίσω στο σκορ και πίεζαν για να μειώσουν...