Γεμάτη Θρύλο η καλύτερη πεντάδα της Basket League!
![Γεμάτη Θρύλο η καλύτερη πεντάδα της Basket League!](https://www.redking.gr/photos/w_800px/articles/202307/root_new_6361f28c__1_.jpg)
Οι Κώστας Σλούκας, Κώστας Παπανικολάου, Σάσα Βεζένκοφ, Μουσταφά Φαλ του Ολυμπιακού, καθώς και ο Σιλβέιν Φρανσίσκο του Περιστερίου, αποτελούν την ιδανική πεντάδα της Basket League. Σύμφωνα με την ψηφοφορία των Basket League Awards της σεζόν 2022-23, τα 4/5 της καλύτερης ομάδας του πρωταθλήματος είναι μέλη των «ερυθρόλευκων».
Και λογικό, αφού ο Θρύλος είναι με... διαφορά, η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα και πραγματοποίησε μια απίστευτη σεζόν σε όλες τις διοργανώσεις, την περσινή σεζόν.