Σος: «Η Φερεντσβάρος πρέπει να δώσει το 100% κόντρα στον Ολυμπιακό»

Ο αριστερός εξτρέμ της Μπάτσκα Τόπολα, Μπέντσε Σος, με την οποία τέθηκε πρόσφατα αντιμέτωπος ο Ολυμπιακός, παραχώρησε συνέντευξη στην ιστοσελίδα promenad24 και αναφέρθηκε στα ματς της Φερεντσβάρος με τον Θρύλο. Η Τόπολα, άλλωστε, είναι μια περιοχή μόλις 50 χιλιόμετρα απόσταση από την Ουγγαρία.

Κάνοντας αναφορά στους αγώνες που έδωσαν οι Σέρβοι με τους «ερυθρόλευκους», ο Σος υπογράμμισε: «Στο δεύτερο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, είναι αλήθεια ότι οι Πειραιώτες είχαν μεγάλο πλεονέκτημα, αλλά στο πρώτο ματς ήρθαμε ισόπαλοι μαζί τους και δεν φαινόταν αδύνατο να κερδίσουμε, στο τελευταίο λεπτό φτάσαμε πολύ κοντά σε ένα τρίτο γκολ, το οποίο αν το πετυχαίναμε, όλα θα μπορούσαν να είχαν εξελιχθεί διαφορετικά. Από την άλλη, έχω παίξει αντίπαλος της Φερεντσβάρος εντός έδρας και ξέρω την ομάδα, τους παίκτες, το κοινό και νομίζω, ειδικά εντός έδρας, σε μια τέτοια ατμόσφαιρα μπορούν να νικήσουν ακόμα και τους Έλληνες, αλλά πρέπει να δώσουν το καλύτερο δυνατό των δυνατοτήτων τους. Είναι βέβαιο, ότι βρισκόμουν σε πολύ δύσκολη κατάσταση, νομίζω ότι το σκορ ήταν ήδη 4-1, αλλά έπαιξα 35 λεπτά. Αφοσιώθηκα κυρίως στην άμυνα και νομίζω, πως ανταποκρίθηκα καλά».

Επιμέλεια: Γιώργος Τσίρκας