Κι άλλη ανακοίνωση ΒΟΜΒΑ από τον Παναθηναϊκό!

Μετά την έντονη κριτική η οποία ασκήθηκε στη διοίκηση του Παναθηναϊκού, με αφορμή την ανακοίνωση την οποία εξέδωσε μετά το τέλος του ντέρμπι και έκανε λόγο για αδικία, η «πράσινη» ΠΑΕ επανήλθε με νέα ανακοίνωση, στην οποία αναλύει όλες τις φάσεις από τις οποίες έχουν παράπονα! Βλέπετε, δεν είχε τελειώσει η επεξεργασία όλου του βίντεο του αγώνα από τους ανθρώπους του τριφυλλιού και τους υπόλοιπους… φίλους τους.

Αναλυτικά:

Στο 1’ ο Κύζας σφυρίζει την έναρξη του αγώνα. Αν δεν το είχε κάνει, δε θα χάναμε με 3-1

Στο 3’ υπήρξε η μοναδική σωστή υπόδειξη από τον Κύζα, που κατοχύρωσε υπέρ μας γκολ.

Στο 5’ ξεκινάει η βροχή και ο Κύζας δεν διακόπτει τον αγώνα με αποτέλεσμα, οι παίκτες της ομάδας μας να φοβούνται για τη σωματική τους ακεραιότητα.

Στο 7’ και ενώ η ομάδα μας προηγούταν με 0-1, δεν σφύριξε τη λήξη του αγώνα.

Στο 9’ και ενώ η ομάδα μας προηγούταν ακόμα, πάλι δε σφύριξε την λήξη του αγώνα.

Στο 11’ καταλογίζεται φάουλ σε χέρι του Πράνιτς, ο οποίος παίρνει και κάρτα χωρίς να υπάρχει πρόθεση.

Στο 13’ ο Φορτούνης δίνει πάσα και ο ανεκδιήγητος διαιτητής δεν σφυρίζει τίποτα.

Στο 16’ ο Ντομίνγκες κάνει φάουλ στον Βιγιαφάνιες, ωστόσο δεν παρατηρείται με κάρτα όπως θα έπρεπε.

Στο 18’ δυνάμωσε η βροχή και ο Κύζας αντί να στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια έδειξε «παίζετε» με αποτέλεσμα να κινδυνέψουν οι παίκτες μας με κρυολόγημα.

Στο 20’ συνεχίζει να βρέχει και ο Κύζαςσφυρίζει αδιάφορα.

Στο 22’ δίνει πλάγιο στον Ολυμπιακό.

Στο 24’ δίνει και δεύτερο πλάγιο υπέρ του Ολυμπιακού. Ανήκουστο!

Στο 26’ δεν αποβάλει τον Τσόρι για άστοχη εκτέλεση φάουλ.

Στο 28’ ο Ρομπέρτο αποκρούει σε σουτ  του Ταυλαρίδη και ο Κύζας το επιτρέπει.

Στο 30’ κλάνει ο Σαλίνο και δεν του δείχνει καν κίτρινη κάρτα.

Στο 32’ αφήνει το Φουστέρ να σουτάρει ανενόχλητος.

Στο 34’ φτύνει κάτω ο Καμπιάσο και δεν καταλογίζει τίποτα ο Κύζας.

Στο 36’ ένα σκουπιδάκι το οποίο προήλθε από την εξέδρα μπαίνει στο μάτι του Στραματσιόνι με κίνδυνο να χάσει το μάτι του. Ο Κύζας πέρα βρέχει.

Στο 38’ βάζει γκολ ο Καμπιάσο και δεν το ακυρώνει για οφσάιντ.

Στο 40’ δίνει κίτρινη στο Μιλιβόγεβιτς ενώ έπρεπε να του δώσει κόκκινη, πρόστιμο 100000 ευρώ και απέλαση από τη χώρα.

Στο 42’ ανταλλάσσουν 5 συνεχόμενες πάσες οι παίκτες του Ολυμπιακού και δεν τους τιμωρεί ο Κύζας.

Στο 44’ δείχνει μόνο ένα λεπτό καθυστερήσεων ο Μάνταλος για τον οποίο έχουμε τοποθετηθεί σε παλιότερη ανακοίνωσή μας.

Στο 46’ ο Κύζας σφυρίζει την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Απαράδεκτη ενέργεια από την οποία ξεκίνησε η δημιουργία του πλασματικού 3-1

Στο 48’ δίνει κίτρινη στο Ντα Κόστα. Θα έπρεπε να ισχύσει ότι και στην περίπτωση του Μιλιβόγεβιτς

Στο 51’ ο Κύζας δεν βγάζει κίτρινη κάρτα στον Καμπιάσο για τράβηγμα της φανέλας του Ζέκα.

Στο 53’ ο Λέτο δεν προλαβαίνει την πάσα του Ζέκα και δεν δίνει επανάληψη.

Στο 57’ ο Μπεργκ παίρνει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία, σε φάση που δεν μας έχει δοθεί φάουλ.

Στο 59’ καταλογίζεται ανύπαρκτο φάουλ υπέρ του Φορτούνη από τον Μέστο, ο οποίος δέχεται και κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

Στο 60’ ο Μιλιβόγεβιτς χτυπάει τον Ταυλαρίδη αλλά δεν παρατηρείται με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 61’ ο ίδιος παίκτης δεν αποβάλλεται ξανά αυτή την φορά για αγκωνιά στον Αμπέντ.

Στο 63’ αφήνει τον Ολυμπιακό να βάλει στο παιχνίδι τον Πάρντο στη θέση του Ντομίνγκεζ.

Στο 65’ ο Πάρντο κάνει χέρι, ωστόσο δεν βλέπει την κίτρινη κάρτα του Κύζα.

Στο 67’ μία μύγα εισβάλει στον αγωνιστικό χώρο. Ο Κύζας έπρεπε να διακόψει οριστικά τον αγώνα καθώς μετά το σκουπιδάκι ήταν η δεύτερη φόρα που εκτοξεύεται αντικείμενο στον αγωνιστικό χώρο.

Στο 69’ δεν μετακίνησε το τέρμα του Ολυμπιακού με αποτέλεσμα να περάσει άουτ το σουτ του Ζέκα.

Στο 72’ ο Σαλίνο βουτάει για να κερδίσει πέναλτι αλλά δεν παρατηρείται με κίτρινη κάρτα που θα είναι η δεύτερη.

Στο 74’ ο Ιντέγε βρίσει τη μπάλα με το κεφάλι και ο Κύζας δεν δίνει καν φάουλ.

Στο 77’ ο διαιτητής χαρίζει κάρτα στον Μποτία, για μαρκάρισμα στον Μπεργκ από πίσω

Στο 79’ φύσηξαν ισχυροί βορειοδυτικοί άνεμοι χωρίς να διακόψει τον αγώνα ο Κύζας.

Στο 81’ αφήνει τον Ολυμπιακό να κάνει διπλή αλλαγή καθυστερώντας τον αγώνα.

Στο 83’ φύσηξε τη μύτη του ο Σίλβα και δεν του έγινε καν παρατήρηση.

Στο 85’ ο πρόεδρος μας πήγε στην τουαλέτα και ο Κύζας δεν διέκοψε προσωρινά τον αγώνα με αποτέλεσμα να χάσει 2 λεπτά του.

Στο 87’ βάζει γκολ ο Ολυμπιακός από ανύπαρκτο φάουλ.

Στο 89’ βάζει και άλλο γκολ ο Ολυμπιακός ενώ ο Κύζας δεν έχει δώσει τον απαραίτητο χρόνο στους παίκτες μας να καταλάβουν το τι ακριβώς συνέβει.

Στο 91’ ο Μάνταλος δείχνει 4 λεπτά ενώ γνωρίζει πως αυτός ο χρόνος δεν έφτανε στην ομάδα μας για να γυρίσει το παιχνίδι.

Στο 93’ σφυρίζει τη λήξη πάνω που είχαμε στριμώξει τον Ολυμπιακό για τα καλά.

Μην νομίζετε ότι η παραπάνω "ανακοίνωση" απέχει πολύ από την πραγματικότητα. Ίσως του χρόνου. Ποιος ξέρει...