Νίκες για Πανιώνιο, Πλατανιά

Την εντός έδρας ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από την Βέροια «ρέφαρε» ο Πανιώνιος με το «διπλό» του στη Λιβαδειά. Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης με 0-2, έχοντας για σκόρερ τον Καραμάνο στο 46ο λεπτό και τον Μπουμάλ στο 57ο

Στο άλλο ματς της ημέρας για τη Superleague, ο Πλατανιάς επικράτησε 2-1 της Καλλονής. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπαργκάν στο 5ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Ανγκούλο στο 17’. Στο 80’ αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας της Καλλονής, Χογκ, για να έρθει το 2-1 από τον Γιακουμάκη στο 84’ και ενώ κάτω από τα δοκάρια της ομάδας του Θεοδωρίδη είχε περάσει ο Δαύκος.

Τρίποντα για Πανιώνιο και Καλλονή έτσι, με το ματς του Θρύλου στη Βέροια να είναι αυτό που… κλείνει το πρόγραμμα για το Σάββατο.