Κόντρα στην Ομόνοια ο Θρύλος

Απέναντι στην Ομόνοια θα διεκδικήσει ο Ολυμπιακός την είσοδό του στους ομίλους του Champions League.

Η ομάδα της Κύπρου κατάφερε να αποκλείσει τον Ερυθρό Αστέρα σε νοκ άουτ ματς που έδωσαν στα προκριματικά της διοργάνωσης.

Η κανονική διάρκεια έληξε με 1-1, το ίδιο σκορ έμεινε και στην παράταση με τις δύο ομάδες να λύνουν τις... διαφορές τους στη διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί όπου η Ομόνοια νίκησε με 4-2 και πλέον θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό στα πλέι οφ του Champions League.

Στο 31' ο Λούφτνερ έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους. ο Αστέρας όμως απάντησε πριν τη λήξη του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Ίβανιτς.

Και στα πέναλτι η Ομόνοια νίκησε με 4-2!

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Λανγκ, Χούμποτσαν (Κούσουλος 90’+3′), Λούφτνερ, Λέζιακς, Γιόρντι, Γκόμες, Τιάγκο (Ασαντέ  118′), Παπουλής (Λοΐζου 98′), Μποτεάκ, Κακουλλής (Σενέ 65′).

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Ντέγιαν Στάνκοβιτς): Μπόρχαν, Γκόμπελιτς, Μιλούνοβιτς, Ντεζενέκ, Ρόντιτς (106′ Γκάιτς), Κάνγκα, Σανόγκο Τζούνιορ, Ίβανιτς (81′ Γιόβαντσιτς), Μπεν, Κάταϊ (101′ Γκάβριτς), Βουκάνοβιτς (89′ Φαλτσινέλι).