Το πήρε στο τέλος η Ομόνοια

Με ένα γκολ στα τέλη κάθε ημιχρόνου, η Ομόνοια πήρε αυτό που ήθελε, έστω και δύσκολα. Νίκησε 2-1 την ΑΕΚ Λάρνακας, λίγες μέρες πριν τον πρώτο αγώνα με τον Ολυμπιακό (23/9, 22:00) για τα πλέι οφ του Champions League.

Ο Τζιωνής στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου και ο Κίκο με φάουλ στο 89’ πέτυχαν τα γκολ της Ομόνοιας που της χάρισαν τη δύσκολη νίκη.

Η ΑΕΚ Λάρνακας που ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και στάθηκε καλά και στο δεύτερο, είχε ισοφαρίσει με τον Τρουγιόλς στο 68’, με κεφαλιά, ενώ στο 74’ είχε δοκάρι με τον Τρισκόφσκι.

Oμόνοια: Κυριακίδης, Κίκο, Μαυρίας, Βενιζέλου, Παναγιώτου, Κούσουλος, Χαραλάμπους, Τζιωνής, Λοΐζου, Ασάντε (57’ Κακουλλής) (90’ Λανγκ), Ντούρις (69’ Σενέ).

AEK: Τόνιο, Φερνάντες, Μοϊσόφ, Γκονζάλεθ (46’ Ιωάννου), Τρουγιόλς, Άμπραχαμ, Σπόλιαριτς, Χέιτλι (73’ Μαρτίνεθ), Ακοράν, Γκαρσία (57’ Μαράνχο), Τρισκόφσκι.