Κόπα Άφρικα: Συνεχίζει ο Σισέ, επιστρέφει στο Ρέντη ο Γκάρι! (photo)

Σε ένα αρκετά επεισοδιακό ματς, η Σενεγάλη του Σισέ κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 του Πράσινου Ακρωτηρίου, χάρη σε γκολ του Μανέ στο 63ο λεπτό και του Ντιένγκ στο 90+2’. Το Πράσινο Ακρωτήρι του Γκάρι Ροντρίγκες, έμεινε με εννέα παίκτες(!) στην αναμέτρηση, καθώς οι Αντράντε, στο 21ο λεπτό, και Βοζίνια, στο 57ο λεπτό, είδαν την κόκκινη κάρτα.

Έτσι, η Σενεγάλη είχε… εύκολο έργο, επικρατώντας με 2-0, και χάνοντας αρκετές ευκαιρίες, εξασφαλίζοντας, έτσι, την παρουσία της στα προημιτελικά του Κόπα Άφρικα, όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Μάλι-Ισημερινή Γουινέα.

Ο Σισέ, δεν αγωνίστηκε στη συγκεκριμένη αναμέτρηση, όμως συνεχίζει στο Κόπα Άφρικα και η επιστροφή του στην Ελλάδα και τον Ολυμπιακό αναμένεται να αργήσει, ενώ ο Γκάρι Ροντρίγκες, ο οποίος αγωνίστηκε για 59 λεπτά, αναμένεται να επιστρέψει τις επόμενες ημέρες στο Ρέντη και να ενσωματωθεί με την ομάδα του Ολυμπιακού, προσφέροντας μια ακόμη σημαντική λύση στα χέρια του Πέδρο Μαρτίνς για την πολύ απαιτητική συνέχεια.