Γκέλα μετά την ΑΕΚ και ο Άρης...

Μετά την ΑΕΚ έχασε και ο Άρης και προσγειώθηκε απότομα… Μετά το διπλό του Βόλου επί της ΑΕΚ χθες στη Ριζούπολη, δεν άργησε να έρθει και η δεύτερη έκπληξη της 2ης αγωνιστικής στη Super League με «θύμα» αυτή τη φορά την ομάδα του Χερμάν Μπούργος και θριαμβευτή τον Παναιτωλικό (3-1).

Οι Αγρινιώτες κυριάρχησαν στο δεύτερο ημίχρονο και πανηγύρισαν μία σπουδαία νίκη, την πρώτη τους στη σεζόν, επί του αδιάβαστου  Άρη που έμεινε με τα παράπονα για τη διαιτησία του Παπαπέτρου αλλά επί της ουσίας... ξέχασε να κατέβει στο δεύτερο ημίχρονο και πλήρωσε αδρά τα λάθη της άμυνάς του.

Ήταν η πρώτη νίκη του Παναιτωλικού φέτος, μετά την ήττα με 1-0 στην Τούμπα από τον ΠΑΟΚ.

Ο Σενγκέλια άνοιξε το σκορ στο 15’ με πλασέ στην κλειστή γωνία του Κουέστα, αλλά ο Πάλμα ισοφάρισε στο 20’.

Ο Καρέλης με πλασέ σε κενή εστία, μετά από σέντρα του Νταγκό και κεφαλιά του Φαμπιάνο στο δοκάρι, έκανε το 2-1 στο 63’ και το 3-1 ήρθε με ωραία κεφαλιά του Νταγκό στο 76’. Ο Νταγκό είχε και δοκάρι με φάουλ στο πρώτο ημίχρονο.