ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Πολλά τα θετικά δείγματα στην «εξάρα» επί της Β’ ομάδας!

Book Small Mobile

Τα πρώτα δείγματα επί εποχής Μίτσελ ήταν θετικά στον Ολυμπιακό. Και αυτό, διότι οι πρωταθλητές Ελλάδας επικράτησαν με 6-0 της δεύτερης ομάδας, σε φιλικό στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη.

Το ματς παίχτηκε σε τρία ημίχρονα των 25 λεπτών, με τον Κώστα Φορτούνη, να είναι εκ των κορυφαίων της αναμέτρησης και δημιουργός τριών γκολ, ενώ οι Μπακαμπού, Ελ Αραμπί σκόραραν από δύο γκολ και τα άλλα δύο τέρματα τα πέτυχαν οι Ντε Λα Φουέντε και Μπιέλ.

Σε ό,τι αφορά την 11άδα, ο Μίτσελ, προτίμησε σχηματισμό 4-2-3-1 και έβαλε στο αρχικό σχήμα τους Κρίστινσον κάτω από τα δοκάρια, Αβιλα, Παπασταθόπουλο, Μπα, Ρέαμπτσιουκ στην άμυνα. Στη θέση «6» ξεκίνησε ο Εμβιλά, ο οποίος είχε πιο μπροστά του τον Κώστα Φορτούνη, Βαλμπουενά, Μπιελ και Βρουσάι, με μοναδικό προωθημένο τον Σεντρίκ Μπακαμπού.

Στο δεύτερο (από τα τρία) ημίχρονο, οι Παπαδούδης και Ρέτσος (αριστερό μπακ) πήραν τις θέσεις των Σωκράτη και Ρέαμπτσιουκ, με τους Άβιλα και Μπα να συνεχίζουν κανονικά. Στη μεσαία γραμμή έπαιξαν Εμβιλά και Φορτούνης, αριστερό εξτρέμ ο Μπόουλερ, δεξιά ο Ντε Λα Φουέντε, με τον Ελ Αραμπί να παίζει στην κορυφή με τον Μπακαμπού, μπροστά από τον Πεπ Μπιέλ.

Ο Μίτσελ, γενικά, προχώρησε σε αρκετές δοκιμές, ανακάτεψε την «τράπουλα» αρκετά, ώστε να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα. Και έμεινε ικανοποιημένος σε γενικές γραμμές, βλέποντας τον Ολυμπιακό να σκοράρει έξι γκολ και να παίζει επιθετικά.

Να σημειωθεί, ότι οι Λαλά, Κούτρης, Ανδρούτσος και Γιάννης Μασούρας αγωνίστηκαν με τη δεύτερη ομάδα.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού Β’: Στουρνάρας, Λαλά, Κούτρης, Καλογερόπουλος, Κινκουέ, Μαυρουδής, Κωστή, Ανδρούτσος, Ιάγκο Ιμπαγάσα, Μαρίνος, Βοΐλης. Έπειτα, έπαιξαν οι Νίκας (τερματοφύλακας), Γιάννης Μασούρας, Νίκολιτς, Κουτσίδης, Κεραμίδας, Συρμής, Αργυρίου, Τσέλιος και Αλγκασίμ Μπα.