Ματσάρα ο «εμφύλιος» στην Ουλσάν, με γκολ Χάμες! (videos)

Τρομερό ματς έγινε ανάμεσα στη Νότια Κορέα και την Κολομβία, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στην Ουλσάν. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες (2-2) σε ένα εντυπωσιακό φιλικό παιχνίδι στο οποίο η Νότια Κορέα του Ίνμπομ Χουάνγκ προηγήθηκε άνετα με 2-0 στο πρώτο μέρος με ισάριθμα γκολ του Χέουνγκ Μιν Σον.

O σούπερ σταρ της Τότεναμ άνοιξε το σκορ στο 10′ μετά την τραγική έξοδο του Βάργκας και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Με τη σέντρα στο δεύτερο μέρος εμφανίστηκε μια άλλη Κολομβία στο γήπεδο και στο 46′ ο Χάμες Ροντρίγκες με το αριστερό αξιοποίησε το ωραίο γύρισμα του Βαλόγες για να μειώσει σε 2-1 πριν ισοφαρίσει σε 2-2 ο Καρασκάλ στο 49′.

Ο Ίνμπομ Χουάνγκ του Ολυμπιακού έκανε εξαιρετική εμφάνιση στη μεσαία γραμμή και έμεινε στον αγωνιστικό χώρο για 90′ (δέχθηκε κίτρινη κάρτα στο 33′) ενώ ο Χάμες Ροντρίγκες αντικαταστάθηκε στο 70′ όταν πια ο ρυθμός είχε πέσει.