Νέα νίκη για τον Ολυμπιακό Β'!

Ένα πολύ σημαντικό αποτέλεσμα πήρε ο Ολυμπιακός Β’, ο οποίος επικράτησε με 2-1 του ΠΑΟ Ρουφ εκτός έδρας για την 21η αγωνιστική της Super League 2. Με σκόρερ τους Λιάτσο και Πινακά η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Ο Ολυμπιακός Β’ έδωσε, με αυτό τον τρόπο συνέχεια στα θετικά του αποτελέσματα και μετά τη νίκη με ανατροπή επί του Αιγάλεω, έβαλε ακόμη ένα τρίποντο στο σακούλι. Και κυρίως, συνέχισε να παίρνει ψυχολογία και να δουλεύει καλά.

Ο Λιάτσος, με τρομερό σουτ στο 36’, άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Ιμπαγάσα. Ο ΠΑΟ Ρουφ «απάντησε» με δοκάρι του Ζούνη, ενώ στο 56’ ο Ολυμπιακός Β’ βρήκε και δεύτερο γκο, με τον Πινακά, έπειτα από μπαλιά του Μαρίνου. Ο Βενάρδος μείωσε στο 60’, αλλά ο Ολυμπιακός Β’ κράτησε τη νίκη στα χέρια του, μέχρι το φινάλε.

Το ματς καρέ-καρέ:

3' Σέντρα του Ιμπαγάσα από δεξιά, κεφαλιά του Πινακά, η μπάλα άουτ.

11' Σουτ του Λιάτσου, με το αριστερό, δεν κατάφερε να νικήσει τον Τσόγκα και να σκοράρει!

18' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαπουντζή, έδιωξε ο Τσόγκας!

36' Τρομερό γκολ για τον Ολυμπιακό Β' με μονοκόμματο σουτ του Λιάτσου και προβάδισμα για τους Πειραιώτες!

43' Δοκάρι για τον ΠΑΟ Ρουφ, με σουτ του Ζούνη, από θέση πλάγια αριστερά!

46' Μαρίνος αντί Καράκουτη, για τον Ολυμπιακό Β'.

56' ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Προβάδισμα 0-2 για τον Ολυμπιακό Β' με τον Πινακά να νικάει σε τετ-α-τετ τον Τσόγκα, μετά από μπαλιά του Μαρίνου!

57' Αποστολόπουλος, Βλαχομήτρος, αντί Κερμίδα και Μπα.

60' Κόρνερ του Καλλέργη, κεφαλιά του Βενάρδου και 1-2 για τον ΠΑΟ Ρουφ. Μπαίνουν ξανά στο ματς οι γηπεδούχοι...

71' Μαυρουδής και Σουρλής, αντί Πινακά και Ιμπαγάσα.

73' Ο Στουρνάρας αντιδρά υπέροχα σε σουτ του Φράγκου, έξω από την περιοχή και διώχνει σε κόρνερ!

Η αρχική ενδεκάδα του Ολυμπιακού Β’: Στουρνάρας, Μπα, Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος, Κεραμίδας, Νίκολιτς, Ιμπαγάσα, Σαπουντζής, Χρυσόπουλος, Καράκουτης, Πινακάς.