O Ολυμπιακός του Μαρτίνεθ και το εντυπωσιακό σερί!

Άξιο αναφοράς είναι το χαρακτηριστικό που έχει αναπτύξει ο Ολυμπιακός, στα τρία τελευταία παιχνίδια του σε Eλλάδα και Ευρώπη και μάλιστα μέσα σε διάστημα μίας εβδομάδας. Ειδικότερα, οι «ερυθρόλευκοι» τείνουν να κάνουν συνήθεια να σκοράρουν στο τελευταίο 15’ του πρώτου ημιχρόνου και σχεδόν στο ίδιο λεπτό. Κι αυτό, διότι η ομάδα του Μαρτίνεθ σκόραρε με Ατρόμητο (4-0) και Λαμία στο 32’ (4-0) και με Τσουκαρίτσκι (0-3) στο 34’.

Είναι τυχαίο; Μπορεί και όχι, καθώς, αποδεικνύεται πως είναι επιλογή του Ισπανού τεχνικού να φορτσάρει η ομάδα εκεί γύρω στο β΄ μισό του α΄ ημιχρόνου.  Φαίνεται να είναι στοχευμένο από τον προπονητή του Ολυμπιακού να κτυπάει η ομάδα του τότε που ο αντίπαλος αρχίζει να κουράζεται, έχοντας δεχθεί πίεση από τα πρώτα λεπτά…

Αναλυτικά:

Ολυμπιακός-Ατρόμητος (4-0). Το σκορ ανοίγει ο Ολυμπιακός στο 32’ με γκολ του Μασούρα.

Τσουκάριτσκι-Ολυμπιακός (0-3). Το σκορ ανοίγει ο Ολυμπιακός στο 34’ με γκολ του Μασούρα.

Ολυμπιακός-Λαμία (4-0). Το δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού στο 32’ ο Φορτούνης.