Γκολ και θέαμα από τα γήπεδα ποδοσφαίρου (video)

Η Ιντερ άφησε βαθμούς στη Γένοβα με το ισόπαλο 1-1 κόντρα στην Τζένοα. Στη Ρώμη η Λάτσιο νίκησε την Φροζινόνε 3-1. Η Φιορεντίνα επικράτησε της Τορίνο 1-0.

Mετά από τέσσερις σερί νίκες, η Ιντερ έχασε βαθμούς στη Γένοβα. Στο στο 42΄μετά από σουτ του Μπαρέλα στο δοκάρι, ο Αρναούτοβιτς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Ωστόσο η Τζένοα ισοφάρισε στο τελικό 1-1, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Ντραγουσίν.

Στο Ολυμπιακό Στάδιο της Ρώμης, η Φροζινόνε άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Σουλέ στο 52.

Η συνέχεια, όμως ανήκει ολοκληρωτικά στη Λάτσιο. Στο 69ο λεπτό ο Καστεγιάνος ισοφάρισε σε 1-1. Δύο λεπτά αργότερα ο Ισακσεν έκανε το 2-1 . Και το τελικό Ρόμα – Φροζινόνε 3-1 πέτυχε ο Τζακάνι.

Με νέα απώλεια βαθμών έκλεισε το 2023 η Νάπολι που έφερε ισοπαλία 0-0 με τη Μόντσα. Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη, εάν ο Μερέτ δεν έπιανε το πέναλτι του Πεσίνα.

Η Φιορεντίνα επιβλήθηκε 1-0 της Τορίνο με το γκολ του Ρανιέρι και έφτασε τις τρεις συνεχόμενες νίκες με το ίδιο σκορ.