ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Δύο γκολ σε δύο λεπτά ο Χάρα!

Book Small Mobile

Τον Φράνκο Χάρα όλοι θα τον θυμάστε. Έφυγε τελευταία ημέρα των μεταγραφών για να απελευθερωθεί μία θέση ξένου και στη θέση του ήρθε ο Μπράουν Ιντέγε. Ο Αργεντίνος δεν δυσκολεύθηκε να βρει ομάδα πάντως και συνεχίζει την καριέρα του στην Πατσούκα και στο Μεξικό.

Μάλιστα τα πάει περίφημα σκοράροντας συνεχώς. Έτσι και στην 15η αγωνιστική, σε μια ματσάρα που έγινε τα ξημερώματα, πέτυχε δύο γκολ για την Πατσούκα σε δύο λεπτά! Η ομάδα του βρέθηκε να χάνει 3-1 από την Τσίβας Γκουανταλαχάρα, αλλά ο Χάρα με κεφαλιά στο 65ο λεπτό ισοφάρισε σε 3-3 και με πέναλτι στο 67’ έκανε το 3-4.

Η ομάδα του δεν τα κατάφερε ωστόσο να φτάσει στη νίκη αφού η Τσίβας ισοφάρισε με πέναλτι του Ομάρ Μπράβο στο 79ο λεπτό. Ο Χάρα πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση και μαζί κέρδος τα καλύτερα σχόλια από όσους παρακολούθησαν την αναμέτρηση.