Νέα γκέλα

Νέα γκέλα

Τρίτο συνεχόμενο ματς στην Premier League για την Άρσεναλ μακριά από τη νίκη. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού έμεινε στο 1-1, εκτός έδρας με την Νόργουιτς. Με τον Αρσέν Βενγκέρ να ανησυχεί ακόμα περισσότερο μετά και τους τραυματισμούς των Σάντσες και Κοσιελνί.

Οι Λονδρέζοι είχαν την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν έδειξαν σε κανένα σημείο ότι ήταν καλύτεροι από τον αντίπαλό τους. Μπορεί να προηγήθηκαν με το έξοχο γκολ του Οζίλ, στο 30ό λεπτό, αλλά από εκείνο το σημείο και μετά η Νόργουιτς ήταν περισσότερο επικίνδυνη και απείλησε την εστία του Τσεχ!

Στο 43’ ο Γκράμπαν εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια του Γκάμπριελ στην άμυνα, βρέθηκε σε θέση βολής και δεν αστόχησε, πετυχαίνοντας το 1-1 στο φινάλε του πρώτου 45λεπτου. Στις καθυστερήσεις ο Χούλαχαν απώλεσε τεράστια ευκαιρία για το 2-1. Κάτι που ίσχυσε και στο 71’ με τον Τσεχ να λέει… όχι στον Μπρέιντι, αποκρούοντας με εντυπωσιακό τρόπο και διατηρώντας το ισόπαλο σκορ!