Βασικός ο Κασάμι

Την πρώτη του συμμετοχή στα βασική ενδεκάδα της Νότιγχαμ, στην Τσάμπιονσιπ, έκανε το βράδυ της Παρασκευής ο Παϊτίμ Κασάμι. Ο Ελβετός μέσος που είναι δανεικός από τον Ολυμπιακό στη Φόρεστ, στα προηγούμενα ματς είχε έρθει από τον πάγκο και είχε βοηθήσει τον αγγλικό σύλλογο να πετύχει τους στόχους του, να φτάσει δηλαδή στη νίκη.

Στο εκτός έδρας ματς με την Μπράιτον, ο Μοντανιέ του έδωσε φανέλα βασικού. Ως επιβράβευση για την απόδοση που είχε ο Ελβετός στο μεσοβδόμαδο ματς για το Λιγκ Καπ. Κι έτσι, στο ματς της 2ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Τσάμπιονσιπ, ήταν στο αρχικό σχήμα της Νότιγχαμ.

Δείχνοντας και πάλι καλά στοιχεία. Με το γνωστό δυναμικό του παιχνίδι, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να δεχθεί την κίτρινη κάρτα στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, για ένα δυνατό μαρκάρισμα. Με τον Παϊτίμ να αγωνίζεται και στα 90 λεπτά, αλλά η Νότιγχαμ δεν απέφυγε την ήττα (3-0) στην έδρα της Μπράιτον.