ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

"Ερυθρόλευκο" 18άρι

Η ξέφρενη πορεία του Ερυθρού Αστέρα τη φετινή σεζόν συνεχίστηκε και το απόγευμα της Τετάρτης. Οι "ερυθρόλευκοι" πέτυχαν την 18η συνεχόμενη νίκη τους, αυτή τη φορά με 3-0 στην έδρα της Γιάβορ.

Ο Αστέρας παραμένει αήττητος στο πρωτάθλημα της Σερβίας μετά από 22 αγώνες, έχοντας στο ενεργητικό του 20 νίκες και 2 ισοπαλίες. Παράλληλα έχουν σημειώσει 65 γκολ, έχοντας δεχθεί 15, δηλαδή με συνολική διαφορά τερμάτων +50!

Στο ματς με τη Γιάβορ οι "ερυθρόλευκοι" του Βελιγραδίου μπήκαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό, με το γκολ του Ούγκο Βιέρα. Στο δεύτερο ημίχρονο άλλα δύο γκολ. Ο Πλάβσιτς (55’) και ο Κάταϊ (70’) σημείωσαν άλλα δύο γκολ, για να διαμορφωθεί το τελικό 0-3.

Δείτε στα βίντεο που ακολουθούν τα γκολ του Ερυθρού Αστέρα στην έδρα της Γιάβορ, για την 22η αγωνιστική του σερβικού πρωταθλήματος...