Το κάρφωσε ο Μπενίτες (video)

Σε εξαιρετική φόρμα είναι ο Χόρχε Μπενίτες. Ο Παραγουανός επιθετικός που αγωνίζεται δανεικός από τον Ολυμπιακό στην Κρουζ Αζούλ, σκοράρει διαρκώς στο πρωτάθλημα Κλαουσούρα στο Μεξικό. Ξημερώματα Κυριακής βρήκε για μια ακόμα φορά το... δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα.

Ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Κλαμπ Αμέρικα. Μόλις στο 3ο λεπτό και μετά από κόρνερ από τα δεξιά που κερδίσει η ομάδα του, η μπάλα έφτασε σε εκείνον στο δεύτερο δοκάρι και δεν καθυστέρησε. Σημάδεψε σωστά και πέτυχε το 0-1.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή (3-2), αλλά έμειναν με 9 παίκτες και στις καθυστερήσεις η Κρουζ Αζούλ ισοφάρισε σε 3-3, κερδίζοντας τον βαθμό σε μια δύσκολη έδρα.

G⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽L de CRUZ AZUL FUTBOL CLUB A.C.. Al minuto de comenzar con el #ClásicoJoven, Jorge Daniel Benítez se hace presente en el marcador y pone el 0-1 ante Club América#J7CL2016 #PorLaEducación LIGA Bancomer MX ⚽⚽ #SienteTuLiga ⚽⚽