Μπαρτσελόνα-Μπέτις 3-4 (Τελικό)

Στο «Καμπ Νου» φιλοξενείται η Μπέτις από την Μπαρτσελόνα, για τη 12η αγωνιστική της Primera Division.

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού δίνει ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, προερχόμενη από τέσσερα ματς χωρίς νίκη.

Παρακολουθήστε, live από το redking.gr, την ενημέρωση του αγώνα...

1' Σέντρα στο ματς.

1' Σουτ του Μέσι μέσα από την περιοχή, δεν βρήκε στόχο

6' Σουτ του Χοακίν, άουτ η μπάλα.

16' Πολύ επικίνδυνη στιγμή για την Μπαρτσελόνα. Ο Σουάρεζ μπήκε στην περιοχή, βρέθηκε σε θέση βολής, όπως κόπηκε από τάκλιν αμυντικού της Μπέτις.

20' Γκολ για την Μπέτις με τον Τζούνιορ, 0-1. Έπειτα από πάσα του Καρβάλιο, ο Τζούνιορ έπασε το σουτ, με τον Τερ Στέγκεν να μην μπορεί να αντιδράσει.

25' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Εκτέλεση κόρνερ του Μέσι, ο Λενγκλέ έπιασε σουτ στην κίνηση, αλλά ο Λόπεθ έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

34' Γκολ για την Μπέτις η οποία κάνει το 0-2! Γύρισμα του Τέγιο από τα δεξιά με τον Χοακίν να κάνει το πλασέ από το ύψος του πέναλτι και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Τερ Στέγκεν!

45' Φινάλε πρώτου ημιχρόνου.

46 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

46' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ο Βιδάλ πέρασε στη θέση του Άρθουρ,

48' Πολύ καλό σουτ του Μέσι λίγο έξω από την περιοχή, ελάχιστα άουτ η μπάλα.

57' Δεύτερη αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ο Μουνίρ πέρασε στη θέση του Μάλκομ.

66' Πέναλτι για την Μπαρτσελόνα, έπειτα από παράβαση του Τέγιο.

68' Γκολ για την Μπαρτσελόνα, 1-2. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Μέσι.

72 Γκολ για την Μπέτις, 1-3. Ο Λο Σέλσο έπιασε σουτ μέσα από την περιοχή, με τον Τερ Στέγκεν να κάνει τρομερό λάθος και τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του.

76' Αλλαγή για την Μπέτις. Ο Σέρχιο Λεόν πέρασε στη θέση του Μορόν.

79, Γκολ η Μπαρτσελόνα, 2-3. Το τέρμα σκόραρε ο Βιδάλ.

81' Κόκκινη για τον Ράκιτιτς, ο οποίος δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα. Με 10 η ομάδα του Βαλβέρδε.

82' Γκολ η Μπέτις, 2-4. Το τέρμα σκόραρε ο Κανάλες.

92', Γκολ η Μπαρτσελόνα με τον Μέσι, που μείωσε σε 3-4.

Φινάλε στο ματς. Η Μπέτις πήρε τεράστια νίκη με 4-3 της Μπαρτσελόνα, εκτός έδρας.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν, Σέρχι Ρομπέρτο, Πικέ, Λενγκλέ, Άλμπα, Ράκιτιτς, Μπουσκέτς (74' Αλένα), Άρθουρ (46', Βιδάλ), Μάλκομ (57, Μουνίρ), Σουάρες, Μέσι.

Μπέτις: Λόπεθ, Σίντνεϊ, Μαντί, Μπάρτα, Τζούνιορ, Καρβάλιο, Χοακίν, Γκουαρδάδο, Λο Σέλσο, Τέγιο, Μορόν (76', Σέρχιο Λεόν).