ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 2019-2020

Νικηφόρο και το δεύτερο φιλικό της Πλζεν

Φιλική νίκη με 2-0 επί της Σοκόλοφ πήρε η Βικτόρια Πλζεν, η οποία σκόραρε και τα δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Συγκεκριμένα, για τους Τσέχους, τους οποίους θα αντιμετωπίσει ο Θρύλος στον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League, άνοιξε το σκορ στο 61’ ο Μπογκέλ. Μάλιστα, στο 81’, ο Τσέρμακ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Να σημειωθεί, ότι αυτό ήταν το δεύτερο φιλικό προετοιμασίας για την προσεχή αντίπαλο των Πειραιωτών, η οποία λίγες ημέρες νωρίτερα επικράτησε με 5-2 της Γίσκρα Ντοζμάλιτσε.

Στο πρώτο ημίχρονο για την Πλζεν αγωνίστηκαν οι: Χρούσκα, Ρέζνικ, Χάιντα, Χούμνικ, Λιμπέρσκι, Καγιάμπα, Κάλβατς, Χερκ, Χλούσεκ, Κρμέντσικ, Σικ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Σβάτσεκ, Χάβελ, Πέρνιτσα, Χάγιεκ, Κόβαρικ, Σέρμακ, Χοράβα, Μίχαλικ, Χερκ, (Καγιάμπα), Πατσίντα, Μπογκέλ.