6άρα η Μπάγερν!

Εμφατική νίκη με 6-1 επί της Μάιντς σημείωσε η Μπάγερν Μονάχου, παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Μπετιούς στο 6’. Ο Παβάρ στο 36’ και ο Αλάμπα με υπέροχο φάουλ στο 45’ γύρισαν το παιχνίδι πριν το ημίχρονο για τους Βαυαρούς.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στήθηκε μεγάλο πάρτι. Ο Πέρισιτς στο 54’, ο Κομάν στο 64’, ο Λεβαντόφσκι στο 78’ και ο Ντέιβις στο 80’ διαμόρφωσαν το τελικό 6-1 υπέρ της Μπάγερν Μονάχου.

Θυμίζουμε, ο Ολυμπιακός παίζει δύο κολλητά παιχνίδια με τη γερμανική ομάδα. Πρώτα στον Πειραιά, στις 22 Οκτώβρη (22:00) για την 3η αγωνιστική των ομίλων και ακολούθως πηγαίνει στο Μόναχο στις 6 Νοεμβρίου (19:55) για την 4η αγωνιστική.

Η ενδεκάδα της Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Παβάρ, Σίλε, Ερνάντεζ, Αλάμπα, Τιάγκο Αλκάνταρα (79' Κουιζάνς), Κίμιχ, Κομάρ, Κουτίνιο (67' Μίλερ), Πέρισιτς (67' Ντέιβις), Λεβαντόφσκι.