«Καθάρισε» η Μπάγερν

Πρεμιέρα με το δεξί έκανε η Μπάγερν Μονάχου, η οποία νίκησε 3-0 τον αξιόμαχο Ερυθρό Αστέρα, σκοράροντας δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, στο άλλο παιχνίδι του ομίλου του Ολυμπιακού.

Ο Κομάν στο 34’, ο Λεβαντόφσκι με πλασέ στο 80’ και ο Μίλερ στο 91’ πέτυχαν τα δύο τέρματα των Βαυαρών που είχαν και τρία δοκάρια, όλα στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Τολισό στο 53’, με τον Πέρισιτς στο 65’ και με τον Μιλούνοβιτς (από γύρισμα του Κομάν) στο 87’.

Ο Ερυθρός Αστέρας το πάλεψε, ήταν ανταγωνιστικός και λίγο πριν το δεύτερο γκολ της Μπάγερν, είχε μεγάλη ευκαιρία με το πλασέ του Μάριν στο 78’, αλλά το πλασέ του Γερμανού μεσοεπιθετικού έφυγε λίγο άουτ.

Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Σίλε, Παβάρ, Ερνάντεζ, Κίμιχ, Τολισό (66’ Μαρτίνεζ), Τιάγκο Αλκάνταρα, Πέρισιτς (66’ Γκνάμπρι), Κομάν, Κουτίνιο (83’ Μίλερ), Λεβαντόφσκι.
Ερυθρός Αστέρας: Μπόργιαν, Ντεγκενέκ, Πάβκοφ (70’ Μποάκιε), Μάριν, Γκαρσία (83’ Βουκάνοβιτς), Γιάντερ, Μιλούνοβιτς, Γιόβανσιτς (62’ Βούλιτς), Γκόμπελιτς, Κάνιας, Φαν λα Πάρα.