Μάριν και Μπεν «καθάρισαν» για Ερυθρό Αστέρα

Επιστροφή στις νίκες για τον Ερυθρό Αστέρα, μετά την βαριά εντός έδρας ήττα με 6-0 από την Μπάγερν Μονάχου, για την 5η αγωνιστική του Champions League.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του Βελιγραδίου επικράτησε δύσκολα με 2-0 της Βόζντοβατς, στο «Ράικο Μίτιτς», για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος, δίχως να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης.

Στο αγωνιστικό σκέλος, ο Ερυθρός Αστέρας, που θα αποτελέσει τον αντίπαλο του Ολυμπιακού την 6η και τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων στο Ναό, άνοιξε το σκορ με τον Μάριν στο 60’.

Το 2-0 έγινε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του ματς, όταν ο επίσης πρώην παίκτης του Θρύλου, Μπεν, διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η σύνθεση του Ερυθρού Αστέρα: Μπόργιαν, Ντέγκενεκ, Πάνκοφ, Ίβανιτς (78’ Γιόβαντσιτς), Μάριν (90’ Σίμιτς), Γκαρσία (86’ Βουκάνοβιτς), Τομανέ, Πέτροβιτς, Ρόντιτς, Μπεν, Γκόμπελιτς.