ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Νίκη-«χρυσάφι» για Γουλβς

Πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Άστον Βίλα, για την 32η αγωνιστική της Premier League, πήρε το Σάββατο (27/6) η Γουλβς.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους «16» του Europa League είχε τον έλεγχο του ματς στη μεγαλύτερη διάρκειά του, ωστόσο παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν μπόρεσε να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, όμως, και συγκεκριμένα στο 62’, οι «Λύκοι» βρήκαν το γκολ που έψαχναν. Για την ακρίβεια, ο Ντεντόνκερ έπιασε εξαιρετικό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και βρήκε δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Έτσι, η Γουλβς έφτασε τους 52 βαθμούς και βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα του αγγλικού πρωταθλήματος., ενώ παραμένει σε τροχιά Champions League.