ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Κίνδυνος για τη Γουλβς, το «έφαγε» στο 96'!

Σοκ υπέστη η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους «16» του Europa League, Γουλβς, στο ματς πρωταθλήματος της Premier League.

Αντιμετώπισε την Μπέρνλι, εκτός έδρας, και ενώ έδειχνε ότι κρατούσε τη νίκη ισοφαρίστηκε για το 1-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα! Να σημειωθεί πως ο Ντανιέλ Ποντένσε ξεκίνησε βασικός στο ματς, αλλά έγινε αλλαγή στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο 76' η Γουλβς σκόραρε με τον Τραορέ για το 0-1, αλλά στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων η Μπέρνλι κέρδισε το πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γουντ ο οποίος και διαμόρφωσε το τελικό 1-1!

Η Γουλβς είναι εκτός 5άδας στη βαθμολογία και απέχει 3 βαθμούς από Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Λέστερ, ενώ απομένουν 2 αγωνιστικές για το τέλος και κινδυνεύει να μείνει εκτός Ευρώπης για τη νέα σεζόν.

ΜΠΕΡΝΛΙ (Ντις): Πόουπ, Πίτερς, Μπάρντσλεϊ, Λονγκ, Ταρκόφσκι, Τέιλορ (30' Γκούντμουνσον), Γουέστγουντ, Μπράουνχιλ, Ροντρίγκες (51' Βίντρα), Γουντ, ΜακΝιλ.

ΓΟΥΛΒΣ (Σάντο): Ρούι Πατρίσιο, Μπολί, Κόουντι, Ρούμπεν Βινάγκρε, Μουτίνιο, Σάις, Νέβες, Ποντένσε, Χιμένες, Τραορέ, Ζότα.