Αταλάντα: Πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου!

Μια άνετη νίκη πέτυχε η Αταλάντα κόντρα στη Βενέτσια με 2-0, η οποία της έδωσε και την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Νάπολι-Φιορεντίνα.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League προηγήθηκε από νωρίς με γκολ του Μουριέλ στο 12ο λεπτό, ενώ ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες. Η ομάδα του Γκασπερίνι, εκμεταλλεύτηκε το προβάδισμα που πήρε από νωρίς και... καθάρισε την υπόθεση πρόκριση στο 88ο λεπτό με γκολ του Μέλε, μετά από ασίστ του Πάσαλιτς.

Έτσι, σφράγισε τη πρόκριση της στα προημιτελικά του Κυπέλλου, δίνοντας συνέχεια στην εντυπωσιακή νίκη της με 2-6 επί της Ουντινέζε, συνεχίζοντας παράλληλα τις καλές εμφανίσεις.

*Η φωτογραφία είναι από τον επίσημο λογαριασμό της Αταλάντα στο Facebook.