Γκολ και θέαμα από τα γήπεδα του κόσμου (video)

Κακή εμφάνιση και ήττα για το Βέλγιο με 2-1 από την Αιγυπτο του Μο Σάλαχ στο Κουβεϊτ.

Μοχάμεντ και Τρεζεγκέ τα γκολ για τους «φαραώ», ο Οπεντά μείωσε για τους Βέλγους που παρά την παρουσία των Κουρτουά, Αζάρ, Ντε Μπροϊνε στη βασική ενδεκάδα εμφάνισαν πολλά κενά ενόψει της πρεμιέρας τους στο Παγκόσμιο Κύπελλο την ερχόμενη Τετάρτη κόντρα στον Καναδά.

Προβλημάτισε με την απόδοση του το Καμερούν στο 1-1 με τον Παναμά.

Στο Αμπου Ντάμπι με τον Κούντε να παίζει στο δεύτερο ημίχρονο τα αδάμαστα λιοντάρια προηγήθηκαν στο 48΄ με τον Τσούπο-Μότινγκ της Μπάγερν, αλλά ο Παναμάς ισοφάρισε επτά λεπτά αργότερα με τον Μουρίγιο.

Εύκολη νίκη για την Σερβία στο φιλικό με το Μπαχρέιν στο τελευταίο τεστ πριν την έναρξη του Μουντιαλ.

Στο 8ο λεπτό ο Τάντιτς το 0-1, ισοφαρίσαν με πέναλτι οι γηπεδούχοι στο 15 με τον Χελάλ.

Οι Σέρβοι με βασικό τον Ζίβκοβιτς απάντησαν με τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Το 1-2 πάλι ο Τάντιτς στο 50, το 1-3 ο Βλάχοβιτς στο 51, το 1-4 στο 87’ ο Τζούριτσιτς ενώ το τελικό 1-5 στο Αλ Χιντ διαμόρφωσε ο Γιόβιτς στο 89′.

Πηγή: Megatv.com