ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Εξαιρετικές εμφανίσεις και 5 μετάλλια!

Πολύ καλή παρουσία είχαν οι αθλητές της Ακαδημίας Πυγμαχίας του Ολυμπιακού στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Λυκείων Πυγμαχίας 2018 που διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο Μοσχάτου.

Συγκεκριμένα, οι «ερυθρόλευκοι» αθλητές, υπό τις οδηγίες του Λευτέρη Λειβάδη, πήραν 5 μετάλλια σε 4 διαφορετικές κατηγορίες.

Ο Στέλιος Τζωρτζινάκης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο με νοκ άουτ στον τελικό των +91 κιλών.

Ο Πέτρος Αλυφαντάρος κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία των 69 κιλών χωρίς να αγωνιστεί στον μεγάλο τελικό αφού δεν του το επέτρεψε ο γιατρός λόγω τραυματισμού.

Ο Λαζαριάν Λιπαρίτ κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των 63 κιλών.

Ο Βασίλης Γιακουμάκης κατέλαβε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στα +91κιλά.

Τέλος, η παρουσία της Φωτεινής Μηνάς, στην κατηγορία των 60κιλών, συνοδεύτηκε με το χάλκινο μετάλλιο.