ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 2019-2020

Απόλυτο για τους Άνδρες, ήττες για τις Γυναίκες

Απόλυτο για τους Άνδρες, ήττες για τις Γυναίκες

Με δύο νίκες από την ομάδα των Ανδρών ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα του αγωνιστικού διήμερου των πρωταθλημάτων της Α1 επιτραπέζιας αντισφαίρισης, σε Άνδρες και Γυναίκες.

Συγκεκριμένα, οι Άνδρες συνέχισαν τη νικηφόρα πορεία τους, προσθέτοντας δυο ακόμα νίκες στο ενεργητικό τους, επικρατώντας με 4-0 σετ τόσο των Α.Ο. Ταταύλα και όσο του ΓΣ Φιλία Ορεστιάδας.

Από την πλευρά τους, οι Γυναίκες ξεκίνησαν με ντέρμπι τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα, γνωρίζοντας την ήττα με 4-3 σετ από την ομάδα του ΑΣΕΑ Σάρισες, σε ένα παιχνίδι που διήρκεσε 3 ώρες και 15 λεπτά και κρίθηκε στο 7ο σετ. Στον δεύτερο αγώνα της ημέρας μετά από 4μισή ώρες αγώνα ηττήθηκαν με 4-1 σετ από τον ΑΟ ΔΑΟ Ταύρου, σε μια αναμέτρηση που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με την κούραση των σχεδόν οκτώ ωρών αγωνιστικής δράσης να παίζει καθοριστικό ρόλο.

Την Κυριακή (3/11), στις 10:00, τόσο οι Άντρες όσο και οι Γυναίκες θα αντιμετωπίσουν την ομάδα του ΑΣ Πέρα, για την 9η και 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η εξέλιξη των αγώνων:

Α1 Ανδρών

7η Αγωνιστική: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.- ΑΟ Ταταύλα 4-0

Τανβιριαβιτσακού - Χατζηλυγερούδης 3-0 (11-6, 11-7, 11-6)

Ρηνιώτης - Βλαχάκης 3-0 (11-5, 11-4, 11-7)

Σταματούρος - Πετρής 3-1 (6-11, 11-5, 11-10, 11-3)

Τανβιριαβιτσακού - Βλαχάκης 3-1 (9-11, 12-10, 11-4, 11-6)

8η Αγωνιστική: ΓΣ Φιλία Ορεστιάδας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-4

Γκαρμπόφσκι - Τανβιριαβιτσακού 2-3 (6-11, 11-9, 7-11, 11-7, 4-11)

Κανάσης - Σταματούρος 0-3 (7-11, 4-11, 6-11)

Καριοφυλλίδης - Ρηνιώτης 0-3 (8-11, 4-11, 7-11)

Γκαρμπόφσκι - Σταματούρος 0-3 (10-12, 4-11, 0-11)

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/11

9η Αγωνιστική: 10:00 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - ΑΣ Πέρα

Α1 Γυναικών

1η Αγωνιστική: ΑΣΕΑ Σάρισες - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 4-3

Λιμ - Φροντ 3-0 (11-6, 11-7, 12-10)

Φωτιάδου - Παρίδη 0-3 (3-11, 7-11, 1-11)

Μπέρθαντ - Χριστοφοράκη 0-3 (4-11, 11-13, 9-11)

Λιμ - Παρίδη 3-0 (11-9, 11-8, 11-3)

Μπέρθαντ - Φρόντ 3-2 (11-5, 11-13, 10-12, 11-9, 11-9)

Φωτάδου - Χριστοδοράκη 0-3 (1-11, 6-11, 1-11)

Λιμ/Μπέρθαντ - Χριστοφοράκη/Παρίδη 3-0 (11-9, 11-8, 11-5)

2η Αγωνιστική: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.- ΑΟ ΔΑΟ Ταύρου 1-4

Χριστοφοράκη - Τόλιου 0-3 (10-12, 5-11, 7-11)

Παρίδη - Φίλη 3-2 (11-5, 9-11, 5-11, 11-5, 11-9)

Τέρπου - Εξάρχου 2-3 (6-11, 12-10, 12-10, 8-11, 4-11)

Χριστοφοράκη - Φίλη 2-3 (8-11, 11-9, 11-8, 7-11, 6-11)

Τέρπου - Τόλιου 1-3 (10-12, 11-6, 11-13, 9-11)

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/11

3η Αγωνιστική: 10:00  ΑΣ Πέρα - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π

 

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΣΧΟΛΙΑ