ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

«Καθάρισε» εύκολα

Book Small Mobile

Μία άνετη νίκη με 33-20 επί του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας πήρε ο Ολυμπιακός σε παιχνίδι για την 5η αγωνιστική της Handball Premier. Αυτή ήταν η τρίτη διαδοχική νίκη του Θρύλου στο πρωτάθλημα. Στη σημερινή αναμέτρηση δεν αγωνίστηκε ο Νεμάνια Μιλοβάνοβιτς ο οποίος το βράδυ της Παρασκευής ανέβασε πυρετό και υποβλήθηκε σε προληπτικό έλεγχο COVID-19 . Τα αποτελέσματα των εξετάσεων ήταν αρνητικά, ωστόσο αποφασίστηκε να μην χρησιμοποιηθεί για προληπτικούς λόγους.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε 8-6 με γκολ του Μιχαηλίδη, αλλά γρήγορα έγινε το 8-8, λίγο πριν κλείσει το ημίχρονο στο 14-11. Ο Ολυμπιακός ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και εκτόξευσε τη διαφορά σε τιμή που δεν γινόταν να καλυφθεί. Έφτασαν και στο +12 με τον Κόμπετιτς, λίγο πριν ο Παπαδόπουλος σκοράρει στο φινάλε για το τελικό 33-20.