Τρομερός Χρήστου!

Συνεχίζει να σπάει το ένα ρεκόρ μετά το άλλο ο Απόστολος Χρήστου. Ο κολυμβητής του Θρύλου πέτυχε μια ακόμα κορυφαία επίδοση, στον ημιτελικό του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, στο Λονδίνο. Ο πρωταθλητής του Ολυμπιακού με εντυπωσιακή επίδοση 53.36 στα 100μ. ύπτιο τερμάτισε, έκανε νέο ατομικό ρεκόρ, το δεύτερο μέσα σε μια ημέρα.

Η εντυπωσιακή παρουσία στους αγώνες στο Λονδίνο συνεχίστηκε. Η επίδοση στον ημιτελικό ήταν η δεύτερη καλύτερη όλων των εποχών στην Ελλάδα, μετά από το 53.03 του Άρη Γρηγοριάδη, και δείχνει ότι ο "ερυθρόλευκος" πρωταθλητής είναι φαβορί για το χρυσό μετάλλιο στον αυριανό τελικό!