Όλα για το θέαμα!

Το ανδρικό πόλο μας τα "χάλασε" το Σάββατο και δεν πέρασε η δυάδα μας. Και τι μας τα "χάλασε" δηλαδή; Ένα κακό 8λεπτο ήταν ικανό να φέρει την. καταστροφή. Διότι στο τρίτο κόντρα στην Ηλιούπολη οι "ερυθρόλευκοι" πέτυχαν μόνο 3 γκολ και έτσι το ματς "κόλλησε" στα 23 γκολ συνολικά, με αποτέλεσμα να χάσουμε το Over 24,5 που είχαμε επιλέξει. Από την άλλη, το βόλεϊ του Θρύλου μας δικαίωσε και το χάντικαπ των 15,5 πόντων πέρασε για. πλάκα!

Σήμερα θα ασχοληθούμε με τα τμήματα Γυναικών του Ολυμπιακού. Το μενού έχει και μπάσκετ και βόλεϊ. Αρχίζουμε με την αναμέτρηση το μεσημέρι (14:30) της Κυριακής στο κλειστό της Γλυφάδας. Οι "ερυθρόλευκες" αντιμετωπίζουν τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου και το "4 στα 4" είναι δεδομένο πως θα γίνει. Τα ερωτήματα δύο: Η τελική διαφορά και το σύνολο των πόντων στον αγώνα. Εμείς θα επιλέξουμε το. σκοράρισμα, περιμένοντας πως δεν θα επικρατήσει η σκοπιμότητα.

Κοιτώντας, λοιπόν, στο κουπόνι της Stoiximan.gr διαπιστώσαμε ότι το όριο για το άθροισμα των πόντων είναι το 124,5. Έχοντας εικόνα από τα τρία ματς του Ολυμπιακού, αλλά και τα αποτελέσματα του Κρόνου, θα κάνουμε μια διαπίστωση. Ο Θρύλος σκοράρει κατά μέσο όρο 85 πόντους, ενώ η ομάδα του Αγίου Δημητρίου 61, αντίστοιχα. Γι' αυτό το λόγο θα επιλέξουμε το Over, να βάλουν και οι δύο ομάδες ταυτόχρονα τουλάχιστον 125 πόντους μ την απόδοση της εν λόγω επιλογής να είναι 1.85!

Το απόγευμα έχουμε και το ματς για την Α1 βόλεϊ Γυναικών κόντρα με τον ΑΟ Θήρας. Ομάδα που πέρσι ήταν ανταγωνιστική στο ένα ματς κόντρα στον Θρύλο. Με όσα έχουμε δει έως, από τον Ολυμπιακό, στα δύο ματς "καθάρισε" πολύ εύκολα, αλλά η δυναμική των αντιπάλων του, δεν επιτρέπει τη δυνατότητα εξαγωγής χρηστικών συμπερασμάτων. Έτσι θα περιοριστούμε στην απλά ανάλυσή μας.

Η κούραση από το ταξίδι στην Ουγγαρία θα παίξει ρόλο της στην αναμέτρηση των "ερυθρολεύκων".

Παράλληλα υπάρχουν και ορισμένα στοιχεία που χρίζουν προσοχής. Ο Μπράνκο Κοβάτσεβιτς δεν ξέρει εάν μπορεί, τελικά, να υπολογίζει τις Γιώτα και Τσβετάνοβα. Ο ΑΟ Θήρας δεν έχει τίποτα να χάσει και θα παλέψει. Δεν αποκλείεται να πάρει και κανένα σετ, αλλά ακόμα κι έτσι, η νίκη θα καταλήξει στις παίκτριες του Ολυμπιακού. Οπότε εκτιμώ ότι θα γίνει ανοικτό ματς, με αμφίρροπα σετ. Κοινώς θα πάμε σε μεγάλο σκορ με τις δύο ομάδες να ξεπερνούν, συνολικά, τους 131,5 πόντους!