"Ερυθρόλευκη" κυριαρχία

Το νικηφόρο σερί του Θρύλου στο δεύτερο γύρο της φετινής Volleyleague συνεχίστηκε και την Τετάρτη. Η ομάδα του Ρομπέρτο Πιάτσα έκανε το "4 στα 4" και παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Αυτή τη φορά είχε απέναντί της τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης και το αποτέλεσμα ήταν το γνωστό. Νίκη με 3-0 μέσα σε 65 λεπτά. Αυτή ήταν η 13η νίκη των "ερυθρολεύκων" σε 15 ματς και 11η με 3-0 σετ!

Ο Θρύλος μπήκε δυνατά στο ματς, πίεσε στο σερβίς, πήρε 9 άσσους και δημιούργησε πολλά ζητήματα στην υποδοχή της ομάδας της Αλεξανδρούπολης. Σε ό,τι αφορά την επίθεση, εξαιρετικός ήταν ο Τσουκ που έκανε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του με τη φανέλα του Ολυμπιακού, έχοντας 62% στην επίθεση. Καλή εμφάνιση από τον Φιλίποφ που μοίραζε καλά την μπάλα.

Τα σετ: 25-13 (19’), 25-21 (24’), 25-17 (22’)