ΠΑΟ ετοιμάσου, είναι η σειρά σου!

Μετά την κατάκτηση του League Cup και την πρόκριση στο Final-4 του Κυπέλλου, ο Ολυμπιακός στρέφει ξανά την προσοχή του στο πρωτάθλημα. Με αντίπαλο τον ΠΑΟ, στο κλειστό της Κυψέλης, το βράδυ του Σαββάτου (21:00). Οι "ερυθρόλευκοι" θέλουν να συνεχίσουν τη νικηφόρα πορεία που έχουν στο β’ γύρο και να κάνουν ένα ακόμα βήμα για την κατάληψη της πρώτης θέσης στην κανονική περίοδο.

Το ευχάριστο για τον Ρομπέρτο Πιάτσα είναι πώς δεν αντιμετωπίζει προβλήματα. Με τον Ιταλό τεχνικό να ξέρει πολύ καλά ότι σε τέτοιου τύπου ματς είναι αναγκαία η απόλυτη συγκέντρωση από το πρώτο σερβίς ως το φινάλε. Με προσοχή και καθαρό μυαλό τόσο στην υποδοχή όσο και στην κόντρα επίθεση. Αυτό που τόνισε στους παίκτες του είναι πως θα πρέπει "να καταθέσετε το 100% της δύναμης και της καρδιάς σας μέσα στο γήπεδο".