Για την κούπα μέσα στην Πυλαία ο Θρύλος!
![Για την κούπα μέσα στην Πυλαία ο Θρύλος!](https://www.redking.gr/photos/w_800px/articles/202304/xwris_titlo_844_.jpg)
Αυτό το πρωτάθλημα είναι δικό μας! Στη Θεσσαλονίκη βρίσκεται η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού, με στόχο την κατάκτηση του πρωταθλήματος της σεζόν 2022-23.
Οι Κυπελλούχοι Ευρώπης βρίσκονται μια «ανάσα» από τον τίτλο της Volley League, τον οποίο θέλουν να κατακτήσουν, την Παρασκευή (28/4), στον τέταρτο τελικό στην έδρα του ΠΑΟΚ. Στις 19:15 (ΕΡΤ 3), ο Θρύλος αντιμετωπίζει τους «ασπρόμαυρους» στην Πυλαία, για την τέταρτη τελική «μάχη», με στόχο το 3-1 στη σειρά και την κατάκτηση του 31ου πρωταθλήματος της ιστορίας του.
Υπενθυμίζεται, ότι οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν το 2-1 στη σειρά με ανατροπή, αφού στον πρόσφατο (25/4) τρίτο τελικό της διοργάνωσης στο κλειστό του Ρέντη, νίκησαν με 3-2 σετ (από 0-2) τον ΠΑΟΚ.