Ο Πρόεδρος στην εξέδρα

Αρθρογράφος: Παύλος Σαχτούρης
ΠΑΥΛΟΣ ΣΑΧΤΟΥΡΗΣ

Ο καιρός στη Βουδαπέστη δεν είναι και ο καλύτερος. Πόσω δε μάλλον για την εποχή, μιας και είμαστε στις αρχές Ιουνίου. Είναι χαρακτηριστικό πως έπεσε αρκετές φορές βροχή το απόγευμα και το βραδάκι της Πέμπτης. Μάλιστα, στο δεύτερο ημίχρονο του ματς Ζόλνοκ-Μπαρτσελονέτα και ειδικά στην τελευταία περίοδο ήταν καταρρακτώδης.

Αυτό, όμως, δεν πτόησε τα μέλη της "ερυθρόλευκης" αποστολής. Ο Πρόεδρος του Ερασιτέχνη Ολυμπιακού, Μιχάλης Κουντούρης, αρκετά μέλη της ομάδας, αλλά και οι παίκτες παρακολούθησαν το ματς μαζί, από την ίδια εξέδρα, παρά τις κακές καιρικές συνθήκες.

Εκεί ήταν και η ομάδα Παίδων του Ολυμπιακού που συμμετέχει στο KIDS FINAL 2016. Οι μικροί την Παρασκευή έχουν αγώνα νωρίς το πρωί, στις 09:15 (10:15 ώρα Ελλάδας) με αντίπαλο μια ομάδα επίλεκτων από την Ουγγαρία. Ανάλογα με το αποτέλεσμα του ματς αυτό, θα καθοριστεί και το επόμενό τους ματς, το μεσημέρι της Παρασκευής.